Prázdninové úspěchy

02.09.2024

Prázdniny jsou již v cílové rovince. Během letních prázdnin mají děti dva měsíce volna od školních povinností, ale o to víc se mohou soustředit na sportovní výsledky. Nejen oni ale celý tým, se během tohoto období fakt hodně činil, a byli jsme hodně vidět!! Nejen v naší vlasti!

MČR Harrachov

Okolo poloviny července je to každý rok stejné. Čeká nás vrchol MTB poháru, a to závod Mistrovství republiky XCO. Letos se tento závod konal v pro nás nedalekém Harrachově.

Program víkendu odstartoval pátečními štafetami. Letos jsme naši štafetu týmovou štafetu nepostavili, tak jsme naše závodnice "zapůjčili" do jiných týmů a startovali tedy Amálka Dajčová a Mája Erbenová. Holky zajeli super výkony a parádně se rozjeli na hlavní závod víkendu.

Z loňského šampionátu jsme obhajovali dvě medaile. Co myslíte, povedlo se obhájit??

No představte si, že obhajoba medailí se více než povedla. Bylo to celkově ještě lepší než v loňském roce. Sobotní program odstartoval brzy ráno a hned obhajoba mistrovského titulu pro našeho trenéra, ředitele Vláďu Karáska, zřejmě se rozhodl jít příkladem ostatním. Medailové postavení z minulého roku obhájila i Kačka Dušková mezi Juniorkami. V cíli z toho byl bronz. Odpolední sobotní závody přinesly i další super umístění. TOP 10 v kategorii ženy elite pro trenérku Helču Karáskovou, konkrétně 7. místo. Nejlepší závod roku se povedl v juniorech Aleši Řezáčovi, který byl v cíli nakonec 13. Ve stejné kategorii si po pádu dojel pro 24. místo také Fanda Harakal, a 33. byl i přes technické problémy Adam Smejkal. Mezi kadetkami i přes defekt dojela Valča Trvalcová v TOP 20. Bohužel i DNF se objevilo u našich závodníků, po technických problémech si ho zapsali Táďa Berka a Marek Čumpelík.

Nedělní program a s tím spojené dětské a žákovské kategorie. První se na start postavil Míša Dajč. Míša se statečně pral s tratí a ukázal neskutečnou bojovnost, kterou inspiroval všechny své týmové kolegy. V kategorii Žáci I to bojovali skvělými výkony Kuba a Davíd Trvalcovy, pro které to bylo 31. David a 37.místo Kuba. V kategorii Žákyně II., to po druhé za víkend "dalo na mistrovské tričko". Titul si vyjela Mája Erbenová v TOP10 ji doplnila ještě 8. Amálka Dajčová a nedlouho za ní dojela i 16. Lucka Zelená. Poslední kategorií víkendu byly Žáci II.. Z našich závodníků se do cíle nejdříve dostal Tomáš Hataš (17.), svoji pozici v cíli si tvrdě vybojovali i další tři naši závodníci 49. Romča Tomeš, 52. Štěpánek Bondy a 59. Míša Vaněček.

JOOO je to dlouhý co? NO jo je nás pořádná banda a každý zaslouží svoji zmínku. MČR obětovali fakt hodně! Ale nebojte prázdninové zápolení tím neskončilo. Tak pojďme dál.

ČP XCO a MČR XCC Ostrava

Už zase MČR? Vždyť už bylo ne? Ale v jiné disciplíně. XCC neboli Short track je nová disciplína. Jedná se o velmi krátké závody okolo 20 minut u dospělých na okruhu cca 1 km dlouhém.

Pro náš tým z toho byla opět medaile!! Bronzovou medaili v této disciplíně si odvezla Amálka Dajčová. Všichni naši závodníci se probojovali z kvalifikace a ve finále si sáhli až na svoje dno.

V sobotu a v neděli se klasicky postavili na start XCO a i zde padlo několik TOP 10. Dvě druhá místa pro Amálku a ředitele Vláďu, který se opět představil v mistrovském dresu s trikolórou. Nejlepší výsledek 8. místo v kadetkách pro Valču Trvalcovou. Do TOP 10 se probojoval také 9. Tomíno Hataš. Ve stejné kategorii zajeli hezký závod i Romča Tomeš 31. a Míša Vaněček 54.. Všechny technické problémy si zde vybral Štěpánek Bondy a kvůli nim nemohl závod dokončit.

ME XCO Švédsko

Tenhle týden, víkend byl opravdu nabitý. Asi jste si na našich sociálních sítích všimli, že se na mládežnické Mistrovství Evropy probojovala Mája Erbenová.

Máje se ve Švédsku opravdu dařilo! Nejprve si společně s týmovými parťáky dojela pro stříbro ve štafetě. K tomu přidala ještě individuální stříbrnou medaili z cross-country. Obrovská gratulace.

ME Xterra (Xterra Czech)

Ze světa čistě horské cyklistiky se přesuneme do světa tří sportů. Jeden z vrcholů sezóny byl na řadě i zde. Mimochodem pořád jsme ve stejném víkendu jako Ostrava a Švédsko!

Mistrovství Evropy se konalo na domácí půdě v Prachaticích. Celkem se postavili během víkendu na start 4 závodníci z našeho týmu. Hlavní závod se jel v sobotu. V ženské Elitě ukázala svoji sílu Helča Karásková a doběhla si pro 8. místo. Pro 12. místo ve své nabité kategorii si doběhl Marek Čumpelík a pro 5. místo v kategorii si doběhla Evča Mlčáková.

Druhý den si první závod v terénním triatlonu Xterra zkusil Fanda Harakal a v nabité kategorii bere 7. místo.

Závod Short tracku jen pro vybranou společnost těch nejlepších elitních závodníků, mezi které určitě patří naše Helča a té se podařilo zopakovat sobotní 8. místo.

Xterra Germany

Hned týden po závodě Xterra Prachatice se konal pro nás nejbližší závod Xterra Germany. Hned za našimi hranicemi se na start postavilo dokonce 6 z nás. Sobotní hlavní závod si nenechali ujít tři z nás. Skvělé druhé místo si připsala naše trenérka Helča Karásková. Na 5. místě dokončil svůj druhý Xterra závod v letošním roce Vláďa Karásek. 6. místo i přes technické problémy v cíli znamenal Marek Čumpelík.

Nedělní dětské závody se konali v pořádném vedru. Ale naši závodníci si s tím skvěle poradili. 2. místo vybojoval Fanda Harakal. Ještě o stupínek víš a tedy vítězkou ve své kategorii se stala Lucka Zelená. Oba tito závodníci si svými výkony zajistili možnost účasti na Mistrovství světa Xterra v Italském Molvenu.

Svůj první triatlon v ohromně nabité kategorii zvládl také Tomáš Hataš, který bral v cíli 8. místo.

MS XCO Vallnord Andorra

Abychom ty velké závody měli kompletní, tak nemůžeme opomenout poslední velkou akci ve světě horské cyklistiky tou bylo Mistrovství světa horských kol ve Španělské Andoře. V kategorii juniorek se sem nominovala Kačka Dušková. Svoje první MS ve vysoké nadmořské výšce zvládla skvěle a kromě konečného 41. místa si přivezla i spoustu hodnotných zkušeností.

Sezóna rozhodně nekončí. Některé poháry již skončili ale i v září bude, kde fandit. Čeká nás nejedno Mistrovsví světa a spousta dalšího. Někteří už teď začínají přípravu na cyklokrosové závody. Takže i na podzim bude o vzrůšo postaráno, tak nás sledujte, a pokud by jste měli kdykoliv, kdekoliv jaký dotaz, tak pište a nebo nás někde odchyďte, rádi si popovídáme!!!